Yaşam

“KTO Karatay’da Çocuklar Keşif Yolculuğuna Çıkıyor”

Konya Ticaret Odası (KTO), Karatay Üniversitesi ve Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde, deprem bölgesinden Konya’ya gelen ve Sevgi Evleri’nde kalan savunma altındaki çocuklar için “Keşif Gezisi” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte çocuklara sarsıntının yıkıcı etkilerinden bir süreliğine de olsa uzaklaşmaları için sosyal-duygusal pekiştirme yapıldı.

“Çocuklarımıza Sosyal-Duygusal Destek Vermeliyiz”

KTO Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Hatice Yalçın; “Deprem bölgesinden Konya’ya gelen ve Konya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocuklarımız için düzenlediğimiz etkinlikte amacımız bilimsel bilgileri eğlenceli bir eğitim ortamında vermek, ailelerini yaşatmaktır. çocukları depremin yıkıcı etkilerinden uzaklaştırmak ve bu tür etkinliklerle üniversitemizi rol model haline getirmektir. . Depremin yıkıcı etkilerini bir nebze de olsa hafifletmek için çocuklarımıza sosyal-duygusal destek vermeliyiz.”

“Gönüllü Akademisyenlerimiz ve Öğrencilerimiz Destek Verdi”

Yalçın, çok çeşitli etkinliklerin yer aldığı organizasyona çok sayıda akademisyen ve öğrencinin destek verdiğini vurguladı. “Keşif Yolculuğu programımızda flört oyunları, eğlenceli kodlama, oyun festivalleri gibi birçok eğitici aktivite gerçekleştirdik. Bu etkinlikte bizlere destek olan Sosyal Hizmet Bölümü akademisyenlerimize ve farklı bölümlerden öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ederim. Keşif Yolculuğu’nun geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hayırlı olması en büyük dileğimizdir.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-ceyhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu