Yaşam

Hemşirelik Bölümünün Kaliteli Eğitimi Tescil Edildi

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yetkilendirilen Hemşirelik Eğitim Programlarını Akreditasyon ve Değerlendirme Derneği (HEPDAK) tarafından yapılan açıklamaya göre, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin ( SBF) Hemşirelik Lisans Programı iki yıl süreyle akredite edilmiştir.

2018 yılından itibaren çalışmalarına hız veren akreditasyon sürecini başarıyla sonlandıran Hemşirelik Lisans Programının akademik ve alana özgü standartlarının beklenen başarı ve kalite kriterlerini karşıladığı kaydedildi.

Akreditasyon almanın sevincini paylaşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derya Özer Kaya ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. hemşirelik lisans programları.

Gurur duyuyoruz

İKÇÜ SBF Dekanı Prof. Fakültemiz müfredatının her zaman geliştirilen standartlar doğrultusunda uygulanmasına, güncellenmesine ve akreditasyonuna katkıda bulunan öğrenciler. Lisans ve lisansüstü hemşirelik eğitim programlarının değerlendirilmesi ve izlenmesinde ve hemşirelik bilimi, eğitimi, bakımı ve toplum sağlığının geliştirilmesinde kalite ve yeniliğin garantisi olmaya çalışıyoruz. Akreditasyon süreçleri, topluma kaliteli ve inançlı bakım verecek hemşireler yetiştirme sorumluluğu temelinde yol gösterici kurumlar olarak değerli bir rol oynamaktadır. Kurulduğu günden bu yana akademik özverisini sürdüren hemşirelik bölümümüze emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize teşekkür eder, başarılı bir eğitim süreci dilerim.

Kalitemiz Tescillendi

Hemşirelik Bölüm Lideri Prof. Dr. Yasemin Tokem, Türkiye’de hemşirelik eğitiminin kalitesini artırmayı hedefleyen HEPDAK’a kayıtlı olmaktan gurur duyduklarını kaydetti. Çalışmalarında her zaman uygunluk ve kalite ideolojisinin gereklerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Tokem, topluma sunulan sağlık ve hemşirelik hizmetlerini uyumlaştırmak için çalıştıklarını ifade etti. prof. Dr. Tokem, “HEPDAK tarafından hemşirelik lisans programlarının akredite edilmesi için yürütülen çalışmalar, uluslararası/ulusal standart, ilke ve yeterlilikler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Hemşirelik eğitiminde akreditasyon, bu eğitim kurumunda yetişen hemşirelerin kaliteli sağlık hizmeti sunmak için gerekli bilgi ve beceriye sahip olduğunun bir göstergesidir. Hızlı değişim ve gelişimin yaşandığı hemşirelik eğitiminde bu sertifikayı alacak yetkinliğe sahip olmamız hem bizler hem de öğrencilerimiz ve mezunlarımız için çok değerlidir. Büyük bir özveri ve motivasyonla kaliteli çalışmalar yürüten hemşirelik bölümünün tüm akademik ve idari personeline, öğrencilerimize ve bu süreçte her türlü desteği sağlayan fakülte ve üniversite yönetimine şükranlarımı sunarım. ”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu