Haber

Afyonkarahisar’dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen depremzedeler için Afyonkarahisar’da vatandaşların nakdi yardımlarıyla bağışlanan hayvanların satışından elde edilen yaklaşık 360 bin lira AFAD hesabına yatırıldı. .

Merkeze bağlı Kocatepe (Büyükkalecik) Belediyesi öncülüğünde beldede başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar 181 bin lira ile 35 büyükbaş hayvan bağışladı.

Belde meydanında açık ihale yöntemiyle gerçekleştirilen satıştan 179 bin TL gelir elde edildi.

Kocatepe Belediye Başkanı Abdullah Çelik yaptığı konuşmada, 11 ili etkileyen depremin ardından devletin bölgede önemli çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Belde halkının da çok duyarlı olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

“Belediyemizin iş makinaları ve araçları şu anda deprem bölgesinde çalışıyor. Ayrıca AFAD kapsamında başlatılan yardım kampanyasına birebir ve nakdi yardımlar yapılıyor. Elimizden geldiğince ilçemizde bulunan vatandaşlarımız da depremzedelere yardım ediyor. belediyemize yüzüklerini getiren kadınlarımız var. Çiftçilerimiz de sığır koyun getiriyor. Bütün belde halkı bizden razı olsun. İnşallah bu deprem felaketini hep birlikte atlatacağız.”

Çelik, bağışlanan hayvanların satışından elde edilen gelirle birlikte yaklaşık 360 bin liranın AFAD hesabına yatırıldığını bildirdi.

esenler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu